Projekt Biały Jaguar, innymi słowy nasz polski Robinson Crusoe

Obce chwalicie, swego nie znacie – słowa te nadal są niezmiernie aktualne. Postać legendarnego rozbitka Robinsona Crusoe jest znana nieomalże wszystkim, niemniej jednak nie tak wiele osób spotkało się z Johnem Bobrem, śmiałkiem powieści „Wyspa Robinsona”, „Orinoko” i „Biały Jaguar”, dziełom polskiego reportażysty i globtrotera Arkadego Fiedlera. Nie jest to powieść historyczna, jednakże figura Johna Bobra oparta jest na pewnych asumptach, a to znaczy drewnianej łodzi z napisem „JOHN BOBER / POLONUS / 1726” znalezionej na wyspie Coche.

Jak aktualnie wygląda sprawa ekranizacji „Wyspy Robinsona”?

Tak atrakcyjna seria powieści wyraźnie zasługuje na ekranizację – ma ona ogromny potencjał również pod względem kulturowym, jak oraz komercyjnym. Efektowne przygody Johna Bobra to materiał, jaki perfekcyjnie nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd pomysł na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc porywającą prozę Arkadego Fiedlera z współczesnym podejściem do filmu, wolno dostarczyć widzom pamiętnych wrażeń, wzbudzając podziw oraz przenosząc w świat równikowych wysp. Wniosek nasuwa się sam – będzie to recepta na sukces.

Z jakiego powodu projekt Biały Jaguar przyciągnie widzów?

Od monotonnej oraz w szeregu przypadków przygnębiającej normalności wolno oderwać się fikcją, odwiedzając kolorowe, pełne życia zakamarki tropikalnego świata. Jest to absolutnie inny świat, jaki można zobaczyć oczami rodaka – polskiego podróżnika i badacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Emocjonujące historie, zwroty akcji i zaskakująco autentyczne, jak na produkcję przygodową, przedstawienie świata, Biały Jaguar z pewnością przypadnie do gustu widowni. Projekt Biały Jaguar powoduje, iż ekranizacja przygód Johna Bobra staje się coraz to bardziej możliwa. Należałoby zatem zaintrygować się tym nadzwyczaj interesującym projektem, który bez negowania okaże się przebojem na krajowych ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Fantastyczna historia Johna Bobra – polskiego Robinsona Crusoe!

Śpiesząc za losami zuchwałego, polskiego wędrowca Johna Bobra, doskonała rozrywka jest gwarantowania. Projekt Biały Jaguar ma na celu rozpropagowanie tej postaci i twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając nowe życie do serii klasyków. Będzie to historia o naszym rodaku, podróżniku i nieustraszonym odkrywcy, który zwiedza Nowy Świat, pełen tubylców, kolonizatorów oraz pamiętnych przygód. Zmagania z dziką przyrodą, agresywni Indianie i poławiacze pereł – będzie to pełna życia opowieść, która pobudza wyobraźnię.
Warto pamiętać, iż nie są to fakty dziejowe – John Bober jest jedynie luźno oparty na mówiących o nim przesłankach. Pomimo tego, nawet te nieduże poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych rejonach, właśnie dlatego warto przenieść się w świat fantazji i przeżyć niesamowite przygody w tropikach. Wersja filmowa dzieła Arkadego Fiedlera nie tylko przyciągnie nowiutką widownie oraz zwiększy jego popularność, niemniej jednak także przedstawi tę opowieść starym wielbicielom w innowacyjnej formie.

Zobacz więcej na stronie: https://www.facebook.com/BialyJaguar