Wybieramy depilator – na co zwrócić uwagę?

Pośród środków do pielęgnacji oraz higieny, sporą popularnością cieszą się depilatory. Gwarantują one skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. Producenci oferują coraz to nowsze modele i śmiałe rozwiązania. Jak dokonać wyboru należytego depilatora? Czym się kierować oraz na co zwrócić szczególną uwagę? Na te zapytania odnajdziesz odpowiedź w poniższym materiale.

Jakie są typy depilatorów?
Na rynku jesteśmy w stanie odszukać kilka rodzajów depilatorów. To, co je wyróżnia to zastosowany mechanizm działania. W ten sposób jesteśmy w stanie wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne oraz depilatory laserowe.
Pierwszy rodzaj, innymi słowy depilatory klasyczne, jest na rynku już od pewnego czasu. Ich mechanizm z reguły oparty jest na krążkach czy też pęsetach. Elementy te są osadzone na głowicy – w czasie jej obrotu, otwierają się i zamykają, przez co są w stanie chwytać włoski. Depilator świetlny posiada lampę, która naświetla konkretny obszar skóry. Nadawane jest światło, będące spektrum fal o przeróżnej długości. Fale te są z kolei wchłaniane przez cebulki włosów, poprzez co ulegają uszkodzeniu. Dzięki temu zapobiegamy powtórnemu wzrostowi włosa. Ostatni rodzaj, inaczej depilator laserowy, działa na zasadzie emisji osobnej wiązki światła. Energia ta jest pochłaniana przez ten element włosa, który odpowiada za jego wzrost – inaczej brodawkę. W związku ze wzrostem temperatury, brodawka może pozostać całkiem zniszczona lub również uszkodzona.

Na co zwrócić uwagę kupując depilator świetlny?
To, co warto wziąć pod uwagę w trakcie kupna depilatora świetlnego, to fakt, czy posiada on możliwość regulacji mocy. Ma to znaczenie, ponieważ każdy z nas posiada inną odporność na ból – nazbyt wysoka moc urządzenia ma prawo wywoływać dyskomfort. Należałoby mieć na uwadze, iż moc zawsze należy przystosować do depilowanego miejsca – cera pod pachami jest sporo bardziej wrażliwa niż ta na nogach. Ogromnie istotne jest, by dobrać ten parametr do rodzaju skóry. Co poniektóre urządzenia, takie jak depilator ze witryny Politaipl.com, posiadają dodatkową funkcję, którą jest rozpoznawanie typu skóry.

Depilator laserowy – co należałoby wiedzieć przed zakupem?
Wybór należytego depilatora nie należy do najprostszych zadań. Pojedyncze modele różnią się między sobą nie jedynie ceną, ale też mocą urządzenia oraz pomocniczymi funkcjami. Sposób zasilania depilatora jest nadzwyczaj ważny. Znajdziemy modele, które są zasilane sieciowo, akumulatorowo lub ewentualnie także akumulatorowo- sieciowo. Wyboru tego dokonujemy na podstawie indywidualnych wymogów, bo każde z tych rozwiązań ma swoje pozytywy oraz minusy.
Znaczące są też funkcje, jakie mają na celu udogodnienie przeprowadzenia depilacji. Odszukamy m.in. aplikacje do planowania depilacji lub ewentualnie czujnik rozpoznawania rodzaju skóry.
Ważna jest też możliwość regulacji mocy, i dostępna ilość trybów pracy. Aby depilacja była skutecznie i bez problemu przeprowadzona na różnych obszarach ciała ludzkiego, odpowiednio jest dopasować możliwości depilatora. Niektóre modele posiadają akcesoryjne głowice lub nasadki – to naturalnie dzięki nim depilacja punktów wrażliwych odbędzie się bez bólu.